Ndërlidhjet

JERUSALEM


Drejtuesit dhe themeluesit e grupit radikal islamik Hamas do të mund të jenë caqe të sulmeve nga ana e ushtrisë izraelite, ka bërë të ditur zëvendësministri izraelit i mbrojtjes, Zeev Boim. Ky i fundit ka shtuar se sheik Ahmed Jasin, themeluesi i Hamasit, "meriton të vdesë". Hamasi morri përgjegjësinë për sulmin e fundit vetvrasës ku humbën jetën 4 civilë.
XS
SM
MD
LG