Ndërlidhjet

GUANGZHOU


Sipas hulumtimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, macet e egra dyshohen të jenë shkaktari krysor në përhapjen e virusit SARS.
Sipas inspektimeve të fundit janë gjetur gjurmë të këtij virusi vdekje prurës në kafazet ku mbaheshin macet e egra në një restorant, në të cilin një paciente me SARS kujdesej për to.
Ekspertë të shëndetit publik në Kinë, kanë ndaluar që në provincën jugore Guangdong të tregtohet dhe të konsumohet mishi i kafshëve të egra.
XS
SM
MD
LG