Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeadministratori civil amerikan i Irakut Paul Bremer dhe presidenti George Bush e diskutuan bartjen e pushtetit në Irak.
Bisedimet vijuan pas demonstratave të mijëra irakienëve në Basra, të cilët kërkuan që autoritetet e reja të zgjidhen drejtpërdrejtë, e jo të selektohen nga amerikanët.
XS
SM
MD
LG