Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ligjvënësit konservatorë të Pakistanit e kanë ndërprerë fjalimin e parë të presidentit Pervez Musharraf në parlament, prej ardhjes së tij në krye të vendit me grusht-shtet në vitin 1999.
Në fjalimin, Musharraf u bëri thirrje ligjvënësve dhe popullit të Pakistanit ta ndërmarrin, siç tha ai "xhihadin kundër ekstremizmit".
Muajin e kaluar, Musharraf i mbijetoi dy atentate, ndërkohë që i përmirësoi lidhjet me Indinë, dhe bëri thirrje për zgjidhjen e problemit të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG