Ndërlidhjet

BEJRUT


Libani i ka ekzekutuar tre të akuzuar për vrasje, përkundër potestave të Bashkimit Evropian dhe grupeve për të drejtat e njeriut.
Një i krishterë dhe dy myslimanë, njëri shiit ndërsa tjetri sunit, u ekzekutuan në oborrin e burgut Roumiyeh në Bejrut, pasi më parë ishin vizituar nga familjarët dhe klerikët.
XS
SM
MD
LG