Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli sot i ngriti kufizimet për hyrjen e punëtorëve palestinezë nga Rripi i Gazës, pas sulmit vetëvrasës të Mërkurën, që la të vrarë 4 izraelitë.
Burimet palestineze të sigurisë thanë se rreth 15 mijë punëtorë dhe 4 mijë tregëtarë tani mund ti rikthehen punës në Izrael.
XS
SM
MD
LG