Ndërlidhjet

STOKHOLM


Ambasadori izraelit në Suedi ka shkaktuar tensionim të marrëdhënieve mes dy vendeve.
Ambasadori Zvi Masel u dëbua nga një ekspozitë në Muzeun e Stokholmit, pas vandalizimit të një ekspozite artistike të një sulmuesi vetëvrasës palestinez.
Masel tha se punimet ishin "thirrje për gjenocid", kurse artisti me originë nga Izraeli tha se punimet e tij dërgonin mesazhe të komunikimit dhe pajtimit.
XS
SM
MD
LG