Ndërlidhjet

ATHINË


Roja bregdetare greke ka arrestuar rreth 78 emigrantë dhe ekuipazhin e një anije transportuese që mbante flamurin e Koresë së Veriut.
Emigrantët nga Egjipti, India dhe Pakistani u zbuluan në anijen, që lundronte në portin Pilos, 330 kilometra në jugperëndim të Athinës.
Forcat greke të sigurisë e kanë shtuar kontrollin në kufinjtë para Lojërave Olimpike që do të mbahen në Athinë.
XS
SM
MD
LG