Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Pas një jave, sa zgjatën analizat, në Irak dhe në Shtetet e Bashkuara, ushtria daneze ka deklaruar sot se, "36 predhat e mortajave, të gjetura në veri të Basrës, nuk kishin përbërëse kimike luftarake, siç ishte dyshuar. Testet janë bërë fillimisht në Irak e më pastaj edhe në Departamentin Amerikan të Energjisë Kombëtare në Idaho.
XS
SM
MD
LG