Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarë turqë kanë bërë të ditur se kanë gjetur mbeturinat e aeroplanit ushtarak F-16 i cili u rrëzua të premtën në malet e pjesës perendimore të Turqisë. Piloti, i cili u gjet i vdekur, ishte në fluturim provues, mbi provincën Kutahya, dhe papritmas është zhdukur nga radari. Autoritetet turke besojnë se aeroplani ka pasur defekte teknike.
XS
SM
MD
LG