Ndërlidhjet

PRISHTINË


Rreth 50 familjarë të të zhdukurve do të fillojnë sot në Prishtinë një grevë urie, e cila do të organizohet nga Këshilli Koordinues i Shoqatave familjare për pengj të zhdukur dhe viktima lufte. Greva e sotme e urisë do të zgjasë 24 orë, në shenjë proteste ndaj moszbardhjes së fatit të disa mijëra të të zhdukurve që nga koha e luftës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG