Ndërlidhjet

DES MOINES/IOWA


Në shtetin federal Iowa sot mbahen zgjedhjet e para për nominimin e kandidatëve demokratë në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara.
Anketimet e fundit të opinionit kanë treguar se John Kerry, Howard Dean, Dick Gephard dhe John Edwards kanë pothuajse gjasa të njëjta për fitore.
XS
SM
MD
LG