Ndërlidhjet

VIENË


Agjencia Ndërkombëtare Bërthamore duhet të jetë e vetmja, e cila do ta verifikojë çarmatimin e programit bërthamor të Libisë, tha kreu i saj.
Para takimit në Vjenë me nënsekretarin amerikan të shtetit për kontrollin e armatimit John Bolton dhe diplomatin britanik William Ehrman, Mohamed ElBaradei tha se agjencia do ta kryejë punën e saj "me themel dhe në mënyrë të pavarur".
XS
SM
MD
LG