Ndërlidhjet

DES MOINES/IOWA


Në shtetin federal Iowa sot mbahen zgjedhjet e para për nominimin e kandidatëve demokratë në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara. Anketimet e fundit të opinionit kanë treguar se John Kerry, Howard Dean, Dick Gephard dhe John Edwards kanë pothuajse gjasa të njejta për fitore. Mbrëmë, ish persidenti amerikan Jim Carter, është deklaruar në mbështetje të kandidatit Howard Dean, duke thënë se "më herët nuk e ka mbështetur asnjë kandidat, por tani i është imponuar kurajoja e guvernatorit Howard Dean që nga fillimi i fushatës".
XS
SM
MD
LG