Ndërlidhjet

SOFJE


Një bomb që eksplodoi sot në ashensorin e një ndërtese në qendër të Sofjës, la të vdekur së paku katër persona dhe disa të tjerë të plagosur. Shpërthimi i bombës, shkatërroi një pjesë të konsiderueshmë të ndërtesës. Deri më tani, askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë akt, ndërkaq policia ka refuzuar të komentojë për motivet e mundshme.
XS
SM
MD
LG