Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush do të mbajë sot fjalimin e tij vjetor drejtuar Kongresit amerikan.Pritet që presidenti Bush të prononcohet rreth luftës së mëtejme të Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit dhe gjendjës në Irak.
Njëherit, Bush do të flasë dhe për një sërë çështjesh të brendshme, si ulja e taksave apo përpjekjet për forcimin e ekonomisë amerikane.
XS
SM
MD
LG