Ndërlidhjet

KABUL


Burimet afgane dhe ato ushtarake amerikane kanë dhënë informacione kundërthënëse lidhur me sulmet amerikane në rajonin e Uruzganit. Zyrtarët lokal thanë se janë vrarë 11 fshtarë, mes të cilëve 4 fëmijë tre gra dhe katër burra.
Ndërsa burimet amerikane në Afganistan njoftuan për vrasjen e 5 burrave, të cilët i përkisnin grupeve guerrile mbështetëse të talibanëve.
XS
SM
MD
LG