Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pas përfundimit të grevës një ditëshe të urisë, drejtuesit e Asociacionit të Familjarëve të të Zhdukurve dhe Kidnapuarve, kanë paralajmruar se nesër do të takohen me shefin e administratës ndërkombëare në Kosovë,Hari Holkeri. Sheremet Ademi, kryetar i asociacionit, thekson se "nëse z.Holkeri nuk i prezanton kërkesat e grevistëve në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, shprehja e pakënaqësisë qytetare nga familjarët e të zhdukurve do të vazhdojë në forma të ndryshme".
XS
SM
MD
LG