Ndërlidhjet

BAGDAD


Myslimanët shiitë, kanë protestuar edhe sot nëpër rrugët e Bagdadit, duke kërkuar zgjedhje të drejtëpërdrejta dhe
ekzekutimin e Sadam Hyseinit. Ndërkohë, bëhet e ditur se gjenerali Matloob Muslat Sayer, ish zyrtarë i lartë i partisë Bathe, i është dorëzuar dje forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG