Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia dhe Pakistani ranë dakord për bashkëpunimin në këmbimin e informatave në luftën kundër terrorizmit ndërkombtarë. Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf ka shoqëruar homologun e tij turk, Ahmet Necdet Sezer, në nënshkrimin e pesë marrëveshjeve, përfshier këtu ndarjën e informacioneve në luftën kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG