Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komiteti për Politikë të Jashtme i Parlamentit Evropian sot pritet të votojë raportin, i cili mund t'i përkeqësojë marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe Rusisë.
Dokumenti e kritikon Rusinë për ngecje në reformat ekonomike, luftimin e krimit të organizuar dhe promovimin e kërkimeve të përbashkëta, ndërsa unionit i bën thirrje ta rishikojë politikën ndaj Rusisë.
XS
SM
MD
LG