Ndërlidhjet

TEHERAN


Nënpresidenti i Iranit Mohammad Ali Abtahi tha se "një numër" ministrash dhe zëvendës ministrash iranianë janë gati të japin dorëheqje, si protestë ndaj skualifikimeve masovike të kandidatëve nga zgjedhjet e ardhme parlamentare.
Këshilli i Lartë konservator i Iranit ua ndaloi mbi 3.000 kandidatëve reformatorë të marrin pjesë në zgjedhjet në 20 Shkurt.
XS
SM
MD
LG