Ndërlidhjet

DAVOS


Sekretari i jashtëm britanik Jack Straw u bëri thirrje Kombeve të Bashkuara të kthehen në Irak për të ndihmuar në mosmarrëveshjet mbi zgjedhjet.
"Kontributi i Kombeve të Bashkuara në procesin zgjedhor dhe kushtetues në vitet 2004-2005 do të jetë vital", tha Straw në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës.
Në tubimin, mbi 2.000 udhëheqës të qeverive dhe biznesit, do t'i diskutojnë çështjet e ndryshme, si gjendjen në Irak, luftën kundër terrorizmit dhe ekonominë globale.
XS
SM
MD
LG