Ndërlidhjet

RIAD


I dërguari special amerikan James Baker dhe udhëheqësi saudit Princi Abdullah diskutuan për reduktimin e borxhit të jashtëm të Irakut.
Iraku i ka borxh Saudisë rreth 28 miliardë dollarë, ndërsa borxhi i përgjithshëm vlerësohet në 120 miliarda dollarë.
Baker arrit në Riad pas vizitave në Katar, Emiratet e Bashkuara dhe Kuvajt.
XS
SM
MD
LG