Ndërlidhjet

GAZË


Ushtarët izraelitë qëlluan për vdekje një grua palestineze dhe plagosën disa të tjerë në bastisjet në kampin e refugjatëve Rafah në Rripin e Gazës.
Dëshmitarët palestinezë thanë se zjarri i ushtarëve izraelitë nuk ishte provokuar.
Më parë u raportua për plagosjen e rëndë të një palestinezi 14-vjeçar kur ushtarët izraelitë ishin përgjigjur ndaj sulmeve kundër tankeve të tyre.
XS
SM
MD
LG