Ndërlidhjet

PARIS


Michele Alliot-Marie, ministrja franceze e mbrojtjes ka bërë të ditur se mardhëniet me Shtetet e Bashkuara po përmirësohen, dhe se Parisi e Uashingtoni po lënë pas mosmarrëveshjet lidhur me Irakun dhe cështje të tjera.
Alliot-Marie u takua javën e shkuar me homologun e saj amerikan Donald Rumsfeld dhe këshilltaren për siguri kombëtare, Condoleeza Rice.
XS
SM
MD
LG