Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarët izraelitë kanë qëlluar për vdekje një fëmijë palestinez dhe kanë plagosur dy të tjerë, pranë murit të sigurisë, që po ndërtohet mes Izraelit dhe Rripit të Gazës.
Kjo është bërë e ditur nga burimet palestineze, derisa ato izraelite kanë pohuar se ushtarët izraelitë kanë qëlluar ndaj një grupi njerëzish në Gaza.
XS
SM
MD
LG