Ndërlidhjet

GROZNI


Një zyrtar i lartë cecen në administratën e mbështetur nga Moska, ka kritikuar trupat ushtarake ruse, pas incidentit të sotëm, ku ushtarët rusë vranë një grua dhe plagosën dy policë vendorë, pas një aksidenti trafiku.
Të njëjtat burime kanë thënë se "trupat ruse kanë nevojë për më shumë disiplinë".
XS
SM
MD
LG