Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm francez Dominique de Villepin i ka kërkuar Rusisë ta ratifikojë Protokollin e Kjotos për ngrohjen globale dhe një sërë marrëveshjesh tjera, që siç tha ai, do ta bënin botën më të sigurtë.
Ministri francez bisedoi në Moskë me homologun rus Igor Ivanov për luftën në Irak, në Afganistan dhe Lindjen e Mesme, si dhe bashkëpunimin mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian.
Shefat e diplomacive i diskutuan edhe përgatitjet e samitit të sigurisë Francë-Rusi, që në Mars do të mbahet në Paris.
XS
SM
MD
LG