Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian tha se e ka ndaluar importin e mishit të shpezëve dhe produkteve të tyre nga Tajlanda, ndërsa masat do të zbatohen menjëherë.
Vendimi u bë publik disa orë pasi autoritetet e Tajlandës dhe Kamboxhës e konfirmuan praninë e gripit të shpezëve dhe infektimin e dy personave.
Pas Brazilit, Tajlanda është eksportuesi më i madh i pulave në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG