Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm i Rusisë Igor Ivanov tha se nuk pajtohet me pikëpamjet e homologut francez se në Çeçeni po zhvillohet luftë.
Gjatë vizitës në Moskë, Dominique de Villepin gjithashtu i kërkoi Rusisë ta ratifikojë Protokollin e Kjotos për ngrohjen globale dhe një sërë marrëveshjesh tjera, që siç tha ai, do ta bënin botën më të sigurtë.
XS
SM
MD
LG