Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mohamed Khatami dhe kryeparlamentari Mehdi Karubi kanë kërkuar riparjen e kandidatëve, të cilëve Komisioni mbikqyrës i ka hequr të drejtën e pjesëmarrjes në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.
Këshilli në fjalë përbëhet nga shumica e njerëzve të linjës së ashpër të regjimit islamik në Iran.
XS
SM
MD
LG