Ndërlidhjet

TBILISI


Sekretari amerikan i shtetit, KoColin Powell, ka udhëtuar drejt Gjeorgjisë, për të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të Mihail Sakashvilit, si president i Gjeorgjisë.
Sakashvili pritet që të marrë hapa në luftën kundër korrupsionit dhe realizmin e reformave për vendosjen e demokracisë në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG