Ndërlidhjet

TIKRIT, IRAK


Ushtria amerikane ka kumtuar se një pjesëtar i saj ka vdekur nga pasojat e sulmit të mbrëmshëm në vendin Beixji, në veri të Bagdadit. Agjencitë e lajmeve informojnë se në disa sulme gjatë kësaj fundjave në Irak u vranë 5 ushtarë të tjerë të Shteteve të Bashkuara dhe katër irakianë.
XS
SM
MD
LG