Ndërlidhjet

ROMË


Nënpresidenti amerikan, Dick Cheney, ka mbrojtur politikën amerikane në Irak, derisa janë shtuar kritikat lidhur me mosgjetjen e armëve të shkatërrimit në masë.
Duke folur përpara senatit italian Cheney tha se Sadam Husein është kapur, cfarë i ka pamundësuar atij të mbështesë terrorizmin, apo të synojë prodhimin e armëve të shkatërrimit në masë.
Më tej ai ka shtuar se "strategjia për liri" e Shteteve të Bashkuara përfshin mbështetjen për reformat në Lindjen e Mesme.
"Strategjia jonë e mëtejshme na con drejt mbështetjes për ata që punojnë dhe sakrifikojnë për reforma e liri në gjithë Lindjen e Mesme", tha Cheney.
XS
SM
MD
LG