Ndërlidhjet

HAGË


Drejtësia hollandeze ka marrë sot në pyetje ish kryeministrin hollandez, Kok, ish ministrat jashtëm dhe të mbrojtjes, përkatësisht Van Arsten dhe De Grave, lidhur me akuzat e bëra në emër të viktimave të fushatës ajrore të NATO-s kundër ish Jugosllavisë.
Pas seancave dëgjimore gjykata do vendosë nëse do të vazhdohet me procesin në fjalë apo jo.
XS
SM
MD
LG