Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë u vranë dhe një u plagos nga një shpërthim në Khaldiyah, 90 km në perëndim të Bagdadit.
Zyrtarët thanë se guerilët vranë dy policë irakienë në një postbllok në qytetin Fallujah.
Ndërkohë, vozitësi dhe përkthyesi i ekipit të CNN-it janë vrarë në një pritë në Bagdad.
CNN njoftoi se ata ktheheshin nga xhirimi kur u sulmuan në hyrje të kryeqytetit irakien.
XS
SM
MD
LG