Ndërlidhjet

BAGDAD


Një shpërthim i fuqishëm i një makine – bombë goditi sot në orët e hershme të mëngjesit qendrën e Bagdadit në Irak. Ushtria amerikane ka thënë se së paku tre civilë janë vrarë në këtë incident. Mjekët thanlë se ka edhe të plagosur. Agjencitë e lajmeve mëtutje informojnë se dje në sulme të ndara në Irak, u vranë 12 persona, përfshirë këtu 6 ushtarë amerikanë dhe dy irakianë, punëtorë të rrjetit televiziv CNN.
XS
SM
MD
LG