Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar britanik është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i sotëm në Kabul të Afganistanit. Zëdhënësi i Natos, Joerg Langer ka thënë se incidenti u shkaktua kur një makinë – bombë shpërtheu në afërsi të patrullës së ushtarëve britanikë.
XS
SM
MD
LG