Ndërlidhjet

KABUL


Një sulm vetvrasës ka ndodhur sot në Kabul duke shkaktuar vdekjen e një ushtari britanik dhe lëndimin e katër të tjerëve.
Sipas zëdhënësit të NATO-s në Afganistan, shkak i aksidentit ishte një automjet i mbushur me lëndë shpërthyese, i cili qe vendosur pranë patrullës britanike.
XS
SM
MD
LG