Ndërlidhjet

MANCESTER – NJU HEMPSHIR


John Kerry, senatori amerikan i shtetit të Masacusetit, ka fituar garën presidenciale në mesin e kandidatëve demokratë për president në shtetin e Nju Hempshair.
Kerry fitoi 39 për qind të votave i ndjekur nga Hoëard Dean me 26 për qind dhe në vend të tretë u rradhit gjenerali Ëesley Clark me 13 për qind.
XS
SM
MD
LG