Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kreu i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka tërhequr vëmendjen se koha për të arritur një marrëveshje mes qipriotëve turq dhe grekë po ikën me shpejtësi.
Bëhet fjalë për arritjen e një marrëvshje për bashkimin e ishullit përpara futjes në Bashkimin Evropian të Qipros greke në 1 majin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG