Ndërlidhjet

KËLN


Izraeli ka filluar sot lirimin e rreth 400 të burgosurve palestinezë dhe nga vende të tjera arabe, si pjesë e marrëveshjes me grupin militant libanez, Hezbullah.
Lirimi i të burgosurve palestinezë filloi pas identifikimit të kufomave të tre ushtarëve izraelitë, të cilët janë kthyer si pjesë e së njëjtës marrëveshje.
Edhe Izraeli do duhet të kthejë eshtrat e 60 militantëve libanezë.
XS
SM
MD
LG