Ndërlidhjet

SOFJE


Ministri i jashtëm irakian, Hoshiar Zebari, ka deklaruar se regjimi i Sadam Huseinit ka qenë tepër i kujdesshëm dhe i sofistikuar në fshehjen e armëve të shkatërrimit në masë dhe ka shprehur besimin se ato armë do të gjenden.
Zebari gjendet për vizitë në Sofje dhe deklarata e tij erdhi pas asaj të kreut të inspektorëve amerikanë në Irak, David Kay, sipas të cilit Iraku nuk kishtë armë të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG