Ndërlidhjet

BRUKSEL


Liberalizimi i vizave për kosovarët dhe bashkëpunimi ekonomik ndërmjet Belgjikës dhe Kosovës, kanë qenë disa nga temat e diskutimit ndërmjet kryetarit të Kosovës,Ibrahim Rugova dhe ministrit të jashtëm të Belgjikës Lui Mishel. "Ka patur mirëkuptim dhe premtime nga ministri Mishel, se ai do të angazhohet të stimulojë investimet në Kosovë", ka thënë pas takimit kryetari Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG