Ndërlidhjet

NJU JORK


Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Dan Gillerman, ka kritikuar sekretarin e përgjithshëm të kësaj organizate Kofi Anan, duke thënë se "është i zhgënjyer dhe druan, se Anan ka dështuar që nuk ka shprehur keqardhje për sulmin vetvrasës të së enjtës.
"Anan, nuk ka specikifikuar sulmin vetvrasës në Jeruzalem, ku së paku 10 persona u vranë dhe rreth 50 u plagosën.Ai, poashtu nuk ka përmendur sulmin e papritur të izraelitëve në Rripin e Gazës, meqë rast u vranë 8 palestinez të armatosur". Pak kohë para komenteve të ambasadorit Gillerman, Kofi Anan ka thënë se"çdo herë i kundërshton sulmet ku përfshihen njerzit e pafajshëm".
XS
SM
MD
LG