Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski i ka tërhequr vërejtjen sot sindikatave të punëtorëve se qeveria "thjeshtë nuk ka para" për ti plotësuar kërkesat e tyre të mëtejshme. Këto komente zoti Cërvenkovski i bëri pas një sërë negociatash të pa-suksesshme ndërmjet përfaqësuesve të qeverisë dhe sindikatave të punëtorëve, që gjatë javës së kaluar kanë organizuar grevë të përgjithshme të të punësuiarve në sistemin arsimor të Maqedonisë.
Përfaqësues të sindikatave kanë thënë se greva e përgjithshme do të vazhdoj edhe të hënën. Ata kërkojnë rritjen e rrogave mujore.
XS
SM
MD
LG