Ndërlidhjet

PRISHTINË


Manifestimi qëndrorë i faljës së Namazit të Kurban Bajramit, u mbajt sot në xhamin "Sultan Mehmet Fatih" në Prishtinë. Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërrnava, ftoi besimtarët për solidaritet, mirëkuptim dhe dashuri. Ai më tutje u angazhua për një Kosovë ku do të ketë paqe dhe tolerancë.
XS
SM
MD
LG