Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari amerikan James Kelly arriti sot në Korenë e Jugut, në përpjekje të rifillimit të bisedimeve mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut.Me të arritur në Seul, Kelly shfaqi "optimizëm të matur" për vazhdimin e negociatave 6-palëshe, që përfshijnë Shtetet e Bashkuara,Kinën,Japoninë,Rusinë dhe dy Koretë.
XS
SM
MD
LG