Ndërlidhjet

PRAGË


Zëdhënësi i KFOR-it, Horst Pieper ka thënë se "ne nuk dijmë për ndonjë gjurmë të Al-Kaidës në Kosovë".Ministria e mbrojtjes e Maqedonisë ka thënë se nuk ka prova se Al-Kaida ndodhet në territorin e saj".Siç informon agjencia Asoshieted Pres nga Beogradi, këto komente u bën pasi shefi i shërbimit ushtarak të zbulimit të unionit Serbi – Mali i Zi, Momir Stojanoviq i ka deklaruar agjencisë zyrtare Tanjug se "kemi informacione se Al – Kaida është e pranishme në Kosovë, në Shqipërinë Veriore dhe në Maqedoninë Perëndimore".
XS
SM
MD
LG